Daha Fazla Bilgi Al

Su Sisi Söndürme Sistemi

Su Sisi Söndürme Sistemi

WATER MIST (SU SİSİ) SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

Günümüzde su ile söndürmenin yapılamayacağı mahaller için bazı alternatif söndürme sistemleri geliştirilmiştir. Özellikle elektrik yükünün fazla olduğu veyahut suyun zarar verebileceği evrak, kağıt vs barındıran mahallerde su ile söndürme yapmak, büyük maddi zararlara yol açabileceği gibi, can kayıplarına varan sonuçlara bile neden olabilmektedir.

Dolayısıyla bu tür odalarda uygulanan bir alternatif söndürme sistemi de Water Mist – Su sisi söndürme sistemidir.


Su Sisi Söndürme Sistemi

Water Mist – Su sisi söndürme sistemi, ana prensip olarak söndürücü ajan olarak suyu kullanmasına rağmen, yüksek basınçlı pompalar ve özel nozulları sayesinde su taneciklerini pülverize hale getirerek mikron seviyesinde küçültür. Böylece odada bulunan kağıt, elektrik panosu, kablolar vs gibi malzemeler su ile temas ettikleri zaman uğrayacakları hasara uğramazlar; bu sayede mahaller güvenilir bir biçimde söndürülür.

Yaya ve karayolu tünelleri gibi alanlarda, sulu sprinkler sistemlerine oranla daha efektif sonuçlar verebilmektedir. Bu nedenle özellikle Avrupa’da bir çok karayolu tünelinde su sisi – water mist sistemleri tercih edilmiştir.

Evenos A.Ş. mühendisleri tarafından tasarımları ve projelendirmesi yapılan Water Mist – Su Sisi yangın söndürme sistemlerinin tasarımında, üretici manuelleri ve ilgili, Amerikan standartları göz önünde bulundurulmaktadır.

Amerikan NFPA 750 standartıyla beraber, özellikle üretici manuelleri dikkate alınarak tasarım yapılmakta ve tüm montaj kurallarına hakim olan Evenos personeli tarafından kurulumları gerçekleştirilmektedir.

İthal edilen tüm sistemler, FM onaylı ve UL listeli sistemlerden meydana gelmekte olup, sistemlerin tüm süpervizörlük, montaj, bakım ve servis işlemleri, deneyimli Evenos saha personeli tarafından yapılmaktadır.

Bazı mahallerde gazlı söndürme sistemlerinin alternatifi olarak tercih edilen Water Mist – Su Sisi söndürme sistemleri, mahal ve şartlara göre, gazlı söndürme sistemlerinden daha efektif olabilmekte ve daha ucuza mal edilebilmektedir.

Water Mist – Su Sisi söndürme sistemleri, söndürme sırasında herhangi bir elektronik cihaza zarar vermemesinden ve sağlığa zararlı herhangi bir ürün çıkarmamasından dolayı, birçok yerde tercih sebebi olmakta ve kullanılmaktadır.

Başlıca kullanım alanları, sulu sprinkler sistemlerinin kullanıldığı her alan ile birlikte;

·        Arşivler

·        Elektrik odaları

·        Hidrolik odalar

·        Yakıt odaları

·        Kablo galerileri

·        Tüneller

·        Müzeler

olarak sıralanabilir.

Daha Fazla Bilgi Al