Daha Fazla Bilgi Al

Yangın Pompası

Yangın Pompası

Yangın güvenlik sistemleri su beslemelerinde kullanılan tüm yangın pompalarının kurulumu, deneyimli ve bu konuda sertifika sahibi Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri personeli tarafından, “NFPA20  Standard for the Installation of Stationary Pumps for Fire Protection”  ve TS EN 12845 standartları doğrultusunda yapılmaktadır.

Yangın pompa seçimlerinde kullandığımız tüm hidrolik hesap programları FM onaylı, UL listeli yahut VdS onaylı olup, tüm tasarım ve projelendirmeler, ithalatçı firma tarafından eğitim almış ve sertifikalandırılmış mühendis kadromuz ile yapılmaktadır.

Temin ettiğimiz yangın pompaları FM onaylı ve UL listeli pompalar olup, müşteri ihtiyacına ve şartnamelere göre, gerektiğinde VdS onaylı pompalar da temin edilip, montajı gerçekleştirilmektedir.


Yangın Pompası

Kurulumunu yaptığımız bazı yangın pompası tipleri;

·        Dikey hat tipi yangın pompaları

·        Yatay bölünebilir gövdeli yangın pompaları

·        Sondan emişli yangın pompaları

·        Dik türbin tip yangın pompaları

 

Yangın güvenlik sistemleri için hayati öneme sahip yangın pompa grupları, 2 adet asıl ve bir adet jockey pompadan oluşmaktadır. İstenildiği takdirde, ana pompalar elektrikli veyahut dizel tip seçilebilmektedir. Birden fazla pompa olması durumunda, kapasitenin en az %50’si yedeklenmektedir.

Temin edilen pompa kapasiteleri, Evenos mühendisleri tarafından yapılan hidrolik hesaplarla ve projelerle belirlenmektedir. 100 GPM ile 5000 GPM arasında pompa kapasitelerini ihtiyaçlar doğrultusunda yurt içi ve yurt dışından temin edebilen Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri, sistem kurulumlarından sonra periyodik olarak pompa grupları bakım işlemlerini de kendi bünyesindeki deneyimli saha personeli ile gerçekleştirebilmektedir.

Geleneksel sulu söndürme sistemleri yangın pompa gruplarının yanında, firmamız tarafından anahtar teslim çözümleri üretilen Water Mist – Su Sisi söndürme sistemleri pompaları da yine yükek basınçlarda firmamız tarafından, standartlar ve üretici manuelleri doğrultusunda temin edilebilmekte ve kurulumu yapılmaktadır. Bu tür sistemlerle alakalı pompalar, yüksek basınçlarda düşük debileri tedarik edebilmekte ve suyu pülverize hale getirerek, yangın söndürülmesi için maksimum verim elde edebilmektedirler. Yine bu tür pompaların bakımları da Evenos A.Ş. tarafından periyodik olarak gerçekleştirilmektedir.

Evenos A.Ş. olarak yangın pompa grupları temini, ithalatı, montajı, süpervizörlüğü ve bakım hizmetleri, tek elden ve güvenilir bir biçimde yapılmaktadır.

Daha Fazla Bilgi Al