Daha Fazla Bilgi Al

Sulu Söndürme Sistemleri

Sulu Söndürme Sistemleri

Sulu Sprinkler söndürme sistemleri, oluşabilecek bir yangın sırasında, yangının söndürülmesi bakımından en çok kullanılan ve tercih edilen sistemlerdir. Mahal özellikleri ve uygulanabilirlik esasları elverdiği sürece, bu tür sulu söndürme sistemleri yangının yayılmasının önlenmesinde ve söndürülmesinde en etkili sistemlerin başında gelmektedir.

Sulu Söndürme Sistemleri

Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri, bünyesinde bulundurduğu Amerika ve Almanya’dan ithal hidrolik hesap programlarıyla, tüm sulu söndürme sistemi tasarımlarını ve projelendirmelerini mühendislik departmanı bünyesinde yapmakta ve müşterilerine uygulanabilirlik ve maliyet efektifliği bakımından optimal çözümler sunmaktadır.

Evenos A.Ş. tarafından temin edilen ve uygulamaları yapılan; B sınıfı, D sınıfı ve E sınıfı yangınlar harici kullanımı en yaygın olan sulu sprinkler sistemleri malzemelerinin tamamı, birinci sınıf kalitede malzemeler olup, tümü FM onayı, UL listesi, VdS onayı, LPCB onayı gibi uluslararası onaylara sahiptir. Evenos A.Ş. bünyesinde bulunan hidrolik hesap programları da yine FM onayı, UL listesi ve VdS onaylarına sahiptir.

Sulu söndürme sistemi elemanlarından olan

  •  Yangın Pompa Grubu

  • Yangın Su Deposu

  • Yangın Dolapları

  • İtfaiye Su Alma Ağızı

  • Sprinkler Sistemi

  • İtfaiye Su Verme Ağızı

  • Hidrant Sistemi

  • Pre action söndürme sistemi

  • Water Mist – Su Sisi söndürme sistemleri

gibi sistemler de Evenos A.Ş. deneyimli mühendislik kadroları tarafından projelendirilmekte, ve yine Evenos A.Ş. saha ekibi tarafından ilgili sahalara, uluslararası standartlara bağlı olmak koşuluyla monte edilmektedir.

Ortam şartları ve uygulama koşullarına göre, sistemler ıslak borullu, kuru borului baskın tip ve pre action tip seçilebilmektedir. Tüm uygulanabilirlik ve maliyet koşullarını da göz önünde bulunduran Evenos A.Ş. mühendisleri, müşterileri için en uygun sistemi seçmekte ve projelendirmeleri bu doğrultuda yapmaktadır.

Sistem kurulumlarından sonra, sistemlerin efektifliğinin maksimum düzeyde kalabilmesi ve ileride çıkabilecek yangınlara müdahale olanaklarının sürekli olarak var olması için, bakım işlemleri olmazsa olmazlardandır. Deneyimli Evenos A.Ş. elemanları tarafından standartlara uygun şekilde yapılan periyodik kontrollerde, müşterilerin sulu söndürme sistemleri efektifliği garanti altına alınmakta ve müşteriler bu konuda bilgilendirilmektedir.

Tüm sistem tasarımlarında NFPA13 ve TS EN 12845 standartları baz alınmakta, bakım safhası için ise NFPA25 (NFPA Test And Maintenance, Inspection) standartları gözetilmektedir.

Daha Fazla Bilgi Al