Daha Fazla Bilgi Al

Yangın Söndürmede Köpük Monitörleri

Yangın Söndürmede Köpük Monitörleri

Köpük Monitörleri

Yüksek debi ve basınçları sayesinde, uzun atım mesafelerine sahip köpük monitörleri, özellikle tank sahaları yahut yanıcı parlayıcı sıvı depolanan yerlerde, yangının söndürülmesi için önemli rol oynamaktadırlar.

Köpüklü söndürme gerektiren mahallerde, yangına manuel müdahale imkanı tanıyan köpük monitörleri, Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri A.Ş. tarafından yurtdışından ithal edilmektedir. İthalatı gerçekleştirilen tüm köpük monitörleri, FM, UL, VdS, GOST, LPCB gibi uluslararası kabul görmüş onaylara sahiptir ve birinci sınıf kalitede malzemelerdir.

Temin edilen köpük monitörleri, uzaktan kumandalı kontrol imkanı sağladığı gibi, elle kontrol imkanı sağlayarak da yangına müdahale edebilmektedirler. Bu özellik sayesinde, korunumlu bir alanda monitörlere müdahale imkanı sağlanmakta ve can güvenliği maksimize edilmektedir.

Proje ihtiyaçlarına göre, alan özellikleri de göz önünde bulundurularak, monitörler, 360 derece yatay dönüş ve 90 derece dikey dönüş özelliklerine sahip olabilmektedirler.

Yangın Söndürmede Köpük Monitörleri


Ortam şartlarına bağlı olarak, EX – PROOF özellikte köpük monitörleri de temin edilebilmektedir. Bu sayede tüm ekipmanlar patlama güvenlikli hal ile temin edilmektedir.

Sistemler tasarlanır ve projelendirilirken, hidrolik hesaplamalar, üretici manuellerinde belirtilen debi ve basınç çıkış değerleri de göz önünde alınarak yapılmaktadır. Bu sayede monitör atım mesafeleri, pompa debi ve basınçları, senaryo kurgularında kaç monitör açılabileceği bilgileri belirlenmektedir.

Monitörlerle beraber, çoğu monitörün kullanımını imkanlı hale getiren platformlar da Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri tarafından imal edilmekte ve ilgili yerlere monte edilmektedir.

Köpük monitörlerinin çıkış basınçları ve yeter debileri ve uygun fırlatma mesafeleri – yükseklikleri; Evenos A.Ş. mühendislik departmanı tarafından, ihtiyaçlara uygun biçimde optimal düzeyde belirlenmekte ve anahtar teslim çözümler gerçekleştirilmektedir.

Köpüklü söndürme sistemlerinin başlıca kullanım alanları ise;

·        Yanıcı parlayıcı sıvı depoları

·        Uçak hangarları

·        Helikopter hangarları

·        Katı atık tesisleri

·        Tank sahaları

·        Kimyasal madde bulunan tanklar

·        Akaryakıt istasyonları

·        İlaç, boya ve gıda fabrikaları

 

Sistem kurulumları ve devreye alımları aşamalarından sonra, sistemlerin uzun ömürlü olmalarını sağlayan en önemli etken bakımlarının eksiksiz yapılmalarıdır. Tüm monitör ve sistem bakımları, Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri A.Ş. yetkin ve deneyimli personeli tarafından yapılmaktadır. Bakımlar, standartlarda belirtilen kurallara uygun olarak, periyodik zamanlarda yapılmaktadır.

Daha Fazla Bilgi Al