Daha Fazla Bilgi Al

Temiz Gazlı Söndürme Sistemleri

Temiz Gazlı Söndürme Sistemleri

Temiz Gazlı Söndürme Sistemleri

Su ile söndürmenin sağlık açısından olumsuz sonuçlar vereceği yahut su ile söndürmenin içerideki ekipmanlara zarar verebileceği ortam şartlarında, alternatif söndürme sistemleri tasarlamak zaruridir. Bu alternatif söndürme sistemleri içerisinde, günümüzde en çok tercih edilen söndürme sistemleri çeşitlerinden biri, temiz gazlı söndürme sistemleridir.

Günümüzde özellikle içerisinde elektrik bazlı iletkenler bulunan mahallerin söndürme sistemi gereksinimlerini karşılayan temiz gazlı söndürme sistemleri, çevre dostu olduğu ve insan sağlığına zarar vermediği için öncelikli tercih sebebi olmaktadır.

İçerisindeki söndürücü ajan ile yangını söndüren temiz gazlı söndürme sistemleri, oda içerisinde insan bulunması ihtimalinde de, sağlığa herhangi bir olumsuz etki etmemektedir.

Tüm tasarımları; öncelikle TS EN 15004 standartları ve NFPA2001 standartları doğrultusunda, Evenos A.Ş. mühendislik kadrosu tarafından yapılan temiz gazlı söndürme sistemleri, müşteri ihtiyaç ve mahal özellikleri doğrultusunda projelendirilmekte ve monte edilmektedir.

Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri tarafından ithal edilen tüm temiz gazlı söndürme sistemleri, sistem elemanları bazında ve komple sistem olarak FM onaylı ve UL listeli; yahut VdS onaylıdır. Sistemlerin tamamının dolumu distribütörü olunan üretici firma tesislerinde yapılmakta olup, ithalat işlemleri Evenos A.Ş. tarafından gerçekleştirilmektedir.Tüm tasarım ve hidrolik hesaplamalar, üretici firmanın onaylı hidrolik hesap programları ile yapılmaktadır.

NOVEC1230, FM200, Inert gazlı sistemler, Pano İçi Mikro söndürme sistemleri gibi temiz gazlı söndürme sistemleri seçimi, Saretra A.Ş. bünyesindeki profesyonel mühendisler tarafından, uygulanabilirlik ve maliyet optimizasyonları yapılarak müşteriye sunulmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken bir nokta, ülkemizde yönetmeliğin, Avrupa normlarını işaret ederek bu bazda tasarımları zorunlu kılmasıdır. Dolayısıyla özel durumlar haricinde, EN 15004 standartları dikkate alınarak tasarımlar yapılmalıdır. NFPA2001 ve EN 15004 standartları arasındaki ciddi farklar, NFPA2001 standartları takip edildiği takdirinde, tasarımlarda yetersiz kalınmasına sebebiyet vermektedir.

Kurulumunu yapmakta olduğumuz temiz gazlı söndürme sistemleri

·        FM200 Gazlı Söndürme Sistemleri (HFC 227-ea)

·        NOVEC 1230 Söndürme Sistemleri (FK 5112)

·        Inert Gazlı Söndürme Sistemleri (IG100 , IG55 , IG541 , IG01)

·        Pano içi Mikro Söndürme Sistemleri

  Temiz Gazlı Söndürme Sistemleri

Daha Fazla Bilgi Al