Daha Fazla Bilgi Al

Yangın Algılama ve Gaz Algılama Sistemleri

Yangın Algılama ve Gaz Algılama Sistemleri

Algılama ve ihbar sistemleri, tehlike anlarında riskin minimize edilmesi adına büyük önem taşımaktadırlar. Örnek olarak, bir ortamda çıkmış ve henüz büyüyememiş bir yangının erken algılanması, ilgili personele yahut otomatik söndürme sistemine yangının söndürülmesi için en erken olanağı verecektir ve can ve mal kayıpları yok edilecektir. Aynı şekilde, bir ortamda birikmiş olan herhangi bir patlayıcı gazın erken algılanması, erken müdahale olanaklarını (havalandırma gibi) harekete geçirecek ve gazın ortamdan tahliyesini sağlayacaktır. Böylece patlayıcı ortam ve olası bir yangın çıkma olasılığı bertaraf edilecektir.


Yangın Algılama ve Gaz Algılama Sistemleri

Yangın algılama ve ihbar sistemleri genel prensip olarak oluşan yangınları en erken şekilde algılayabilmek ve bunu ilgili yerlere sinyal vasıtalarıyla gönderebilmek için kurulurlar. Gaz algılama sistemleri ise yoğunluk olarak ortamda normal izin verilebilen seviyenin daha da üstüne çıkmış bir gazın varlığını yine ilgili panellere ileterek erken müdahalenin önünü açarlar.


Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri Anonim Şirketi, distribütörlüğü ve bayiliği bulunan yangın algılama sistemleri ve gaz algılama sistemlerinin tüm tedariğini, projelendirmesini, tasarımını, montaj ve uygulamasını, devreye almasını, test ve onarım işlemlerini, ve bakımlarını kendi bünyesinde bulundurduğu yetkin ve tecrübeli mühendis ve saha personelleri ile yapmaktadır ve tüm ihtiyaçlara tek elden çözüm getirebilmektedir. İstenilen durumlarda işletmelerde hali hazırda bulunan yangın ve gaz algılama sistemleri için de çözümler üretebilmekteyiz.


Tedarik edilen ürünler, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda ve ortam şartları doğrultusunda Ex Proof özellikte olabilmektedir; böylece patlama riski bertaraf edilmektedir. Ayrıca özel durumlarda kullanılan Wi – Fi yangın algılama sistemleri de yine Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri Anonim Şirketi tarafından tedarik edilebilmektedir.


Sistemler ve sistem elemanlarının tamamı LPCB, UL, FM, ULC, EN 54, VdS yahut GOST onaylı malzemelerdir. Montajları yapılan sistemlerin yine bakım ve servis işlemleri de Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri Anonim Şirketi tarafından yürütülmektedir. Tüm bakımlar tutanaklar ile kayıt altına alınmakta ve bir sonraki bakım tarihinde müşteriyle temasa geçilerek bakımlar yapılmaktadır.


İstendiği takdirde yangın ve gaz algılama sistemleri için yurtiçi üreticilerden de ürün tedariği yapılmakta ve müşteri ihtiyaçları karşılanabilmektedir. 

Daha Fazla Bilgi Al