Daha Fazla Bilgi Al

Yangın Dolabı

Yangın Dolabı

YANGIN DOLAPLARI

Yangın dolapları, büyüme aşamasında olan ve henüz manuel müdahale ile söndürülme olanağı olan küçük çapta yangınlar için en önemli araçlardan biridir. Gövdesindeki makarasının ergonomik yapısı ve hortumlarının kauçuk özelliğiyle, gerek amatör personel için, gerek eğitimli personel için kullanımı oldukça uygundur.

Eğitimli personel için tasarlanan çeşitleri olduğu gibi, yapıda amatör personelin kullanımı için tasarlanan yangın dolapları da mevcuttur.

Yangına manuel müdahale olanağı sağlayan en önemli araçlardan olan yangın dolaplarının tüm kurulum ve temin işlemleri, Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri tarafından müşterilerine sunulmaktadır.

Yangın Dolabı


İhtiyaçlar doğrultusunda uygulaması düşünülen yangın dolaplarının debi ve basınç değerleri, NFPA13 ve TS EN 12845 standartları doğrultusunda, deneyimli Evenos A.Ş. mühendisleri tarafından yapılmakta olup, hidrolik hesaplamada VdS yahut FM / UL onaylı software’ler kullanılmaktadır.

NFPA13 ve TS EN 12845 standartlarındaki bazı farklılıklardan dolayı, yangın dolaplarından elde edilmesi gerekli basınç ve debi değerleri, ciddi ölçüde değişebilmekte ve bu da tasarımsal farklılıklara sebebiyet verebilmektedir. Standart bilgisi hakimiyeti üst düzeyde olan Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri mühendislik departmanı, uygun şartname ve yönetmeliklere uygun olarak, müşterilerine ilgili çözümleri sunabilmekte ve bunları hidrolik hesaplarla teyit edebilmektedir.

Gerek amatör kullanıcılara hitap eden TS EN 671-1 standartlarına uygun, gerekse eğitimli personele hitap eden TS EN 671-2 standartlarına uygun yangın dolaplarının temini, montajı, bakımı ve servis işlemleri, Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri bünyesindeki deneyimli saha personeli tarafından yapılmaktadır.

Herhangi bir kapalı alanda olası yangınları söndürmede kullanılabilecek yangın dolaplarının giriş vanaları 2” olup, istenildiği takdirde, yerel yönetmelik ve şartnameler ışığında farklı tipte de temin edilebilmektedir.

İstenildiği takdirde, mimari estetiğe sahip, şık görünen, mahal veyahut alanın görünüşüne bağlı olarak müşgterilerin estetiksel kaygılarını ön planda tutabilen ve göze hitap eden yangın dolapları tasarımları, müşteri taleplerine bağlı olarak tedarik edilebilmektedir.

Sulu tipteki yangın dolaplarının yanında, köpüklü yangın dolapları da, proje ihtiyaçları ve şartnameler doğrultusunda, yer özellikleri de göz önünde bulundurularak çözüm olarak temin edilebilmektedir.

Tüm yangın dolaplarının bakım ve servis işlemleri, deneyimli Evenos A.Ş. personeli tarafından standartlara uygun biçimde yapılmaktadır.

Daha Fazla Bilgi Al